Apple iPad Air 10.9" (2020) 4th Gen, A14 Bionic, 256GB, Space Gray, WiFi + 4G, A+
If you want to get this cheap, refurbished Apple laptop that blends power and aesthetics in an affordable, quality form factor, with a warranty system and FREE shipping, it's just one click away.
Read moreReceive this product with free shipping
Up to 3 years warranty Enjoy up to 3 years warranty and a 30-day trial
Guaranteed sustainability By choosing refurbished, you reduce technological waste and save resources.
100% verified equipment Refurbished by professionals. Checked at 17 checkpoints
Free shipping on orders over €99 All our products are in stock and ready to ship
Product information
| Features | Details |
|---|---|
| Finish | Space Grey |
| Processor | Intel Core i5 processor (up to 3.60 Ghz) |
| Charging and expansion | Two Thunderbolt/USB 4 compatible ports: |
| - Charging | |
| - DisplayPort | |
| -Thunderbolt (up to 40 Gb/s) | |
| - USB 3.1 2nd generation (up to 10 Gb/s) | |
| Memory | 8GB memory |
| Storage | 256GB SSD |
| Camera | 720p FaceTime HD camera |
| Audio | - Stereo speakers |
| -Three microphones | |
| - 3.5 mm headphone jack | |
| Size and weight | - Thickness: 0.41 to 1.56 cm (0.41 to 1.56 cm) |
| - Width: 30.41 cm | |
| - Depth: 21.24 cm | |
| - Weight: 1.25 kg |
Product reviews
Questions and answers
More products from Apple
You may have seen it in
Products you may also like
Reviews from our users
This product has no reviews. Be the first!