- Out of Stock
Apple iPad Air 10.9" (2020) 4th Gen, A14 Bionic, 256GB, Space Gray, WiFi + 4G, A+
Receive this product with free shipping
Up to 3 years warranty Enjoy up to 3 years warranty and a 30-day trial
Guaranteed sustainability By choosing refurbished, you reduce technological waste and save resources.
100% verified equipment Refurbished by professionals. Checked at 17 checkpoints
Free shipping on orders over €99 All our products are in stock and ready to ship
Product information
| Features | Details |
|---|---|
| Finish | Space Grey |
| Processor | Intel Core i7-8569U (up to 4.70 GHz) |
| Charging and expansion | Four Thunderbolt 3 (USB-C) compatible ports: |
| Charging | |
| DisplayPort | |
| Thunderbolt (up to 40 Gb/s) | |
| USB 3.1 Gen 2 (up to 10 Gb/s) | |
| Memory | 16GB 2,133MHz LPDDR3 memory |
| Storage | 512GB SSD |
| Camera | 720p FaceTime HD camera |
| Audio | High dynamic range stereo speakers |
| Three microphones | |
| 3.5mm headphone jack | |
| Size and weight | - Thickness: 1.49 cm |
| - Width: 30.41 cm | |
| - Depth: 21.24 cm | |
| - Weight: 1.37 kg |
Product reviews
Questions and answers
More products from Apple
You may have seen it in
Products you may also like
Reviews from our users
This product has no reviews. Be the first!